velikost textu: A A A

Luise

 Projekt nazvaný LUISE, jehož zpracovatelem je koordinátor veřejné dopravy v Libereckém kraji společnost KORID LK, spol.s.r.o je přeshraniční studie proveditelnosti a udržitelnosti trati Liberec–Seifhennersdorf. Financován je z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Programu Cíle3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013. Cílem projektu je zatraktivnit železniční dopravu v oblasti německo-českého pohraničí.

V rámci projektu je sestavován komplexní soubor, který povede k zatraktivnění služeb pro cestujícího. Budou určena přestupní místa, ve kterých bude vytvořena vazba na autobusy, také zde bude možné zaparkovat auto či odstavit kolo a pro další cestu použít vlak. Pro zlepšení dostupnosti je navrženo vybudování nových železničních zastávek Liberec-Růžodol, Porajów, Hainewalde Talstraße, Großschönau-West, Varnsdorf-Polní a Varnsdorf staré nádraží. Na stávajících zastávkách by měly být zvýšeny nástupiště pro bezbariérový nástup do nových nízkopodlažních vlaků. V rámci projektu bude také navržen integrovaný tarif a vícejazyčný informační systém. Neméně důležitým krokem je příprava k vylepšení železniční trati pro zvýšení rychlosti. Na úseku z Liberce do Hrádku nad Nisou se postupně daří SŽDC, s.o. zvyšovat rychlost až na 100 km/h, což využijí právě nové vlaky.

Do zpracovatelského týmu patří partneři ISUP GmbH, 3T consult GmbH, BRZ Infrastrukturmanagement und -consulting GmbH. Výstupem projektu LUISE bude studie proveditelnosti a udržitelnosti, která je nutným podkladem pro žádost o dotace na realizaci staveb.

Dalšími partnery projektu jsou dopravní svaz ZVON, Liberecký a Ústecký kraj, Urzad Marsalkowski Wojwwódstwa Dolnoślaskiego, SŽDC, s.o., DB Netze, DSDiK, Arriva, Vogtlandbahn-GmbH.

vytisknout

 zpět